ZMENA ÚRADNÝCH HODÍN

02.04.2020

Vážení občania,

vzhľadom na mimoriadnu situáciu a opatrenia zamerané na ochranu zdravia, stránkové hodiny Obecného úradu s účinnosťou od 16. marca až do odvolania budú v pracovných dňoch od 8.00 hod. do 11.00 hod. Vstup len s ochrannými rúškami  alebo alternatívou. V prípade potreby riešenia problémov kontaktujte telefonicky starostku obce (0902 039 435).

Obec Zubné zakazuje organizovanie akýchkoľvek kultúrnych, športových a spoločenských podujatí na území obce.
    Vzhľadom na mimoriadnu situáciu a opatrenia zamerané na ochranu zdravia sa nariaďuje obmedzenie návštev na nevyhnutnú mieru a používanie ochranných rúšok na verejnosti. Používaním rúšok chránime nielen seba, ale aj ostatných.

Obec Zubné  oznamuje, že Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Humenné zastavuje všetky aktivity zamerané na zvyšovanie zamestnanosti pre UoZ (všetky národné projekty, rekvalifikačné a kompetenčné kurzy, projekty pri ktorých dochádza ku kontaktu s väčším počtom osôb, kontakty na ÚPSVaR).
    Obec žiada všetkých občanov, ktorí sa vrátili zo zahraničia – z akejkoľvek krajiny, aby svoj príchod do obce nahlásili emailom na obec.zubne@stonline.sk alebo telefonicky 0902 039 435.
    Obec žiada všetkých občanov, ktorí sa vrátili zo zahraničia, aby dodržali nariadenia Verejného Zdravotníctva SR a po príchode zostali v karanténe po dobu 14 dní – čo znamená, že nesmú vychádzať z domu!!! Ak sa budú zdržiavať v domácnosti kde sú  aj ich rodinní príslušníci, aj tí musia byť v karanténe po dobu 14 dní a nesmú opúšťať trvalé bydlisko.
    Ak bude zistené porušenie nariadenia, bude na dotyčné osoby podané trestné oznámenie.
    Obec žiada všetkých občanov, ktorí cestujú prostriedkami hromadnej dopravy, chcú ísť na poštu a do miestneho obchodu, aby používali ochranné rúška.
    Obec oznamuje, že na základe rozhodnutia Prešovského samosprávneho kraja budú od 23. marca autobusy premávať v prázdninovom režime (t.j.ako v sobotu/nedeľu).

Mgr. Michaela Vasilenková

starostka obce

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať :

číslo telefónu: 057/7880792

0902039435